به میزبانی دانشگاه سمنان برگزار شد؛

نخستین نشست روسای دانشگاه‌های استان و روسای دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها با حضور مسئولان ارشد استان برگزار شد

نخستین نشست روسای دانشگاه‌های استان و روسای دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها با حضور نماینده ولی فقیه در استان و استاندارسمنان به میزبانی دانشگاه سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان در این نشست بر تقویت امید آفرینی و هویت بخشی دانشگاه و دانشگاهیان‌ و انتقال آن به دانشجویان به عنوان قشر اصلی دانشگاه تاکید کرد .

حجت الاسلام والمسلمین مطیعی نشاط علمی در بین دانشجویان و دانش آموزان با حضوری شدن مراکز آموزشی را یادآور شد و گفت : با توجه به  تعطیلی دوساله دانشگاهها ،کار جهادی و عظیمی از سوی مسئولان دانشگاه ها برای از سر گیری آموزش حضوری صورت گرفته که امیدواریم مشکلاتی که در این جلسه از سوی روسای دانشگاهها مطرح شد ، درترم آینده به صورت کامل برطرف شود  .

نماینده ولی فقیه در استان اظهار داشت : جلسات وحدت حوزه و دانشگاه باید به صورت کاربردی و مفید با همکاری نهاد مقام ‌معظم رهبری در دانشگاه ها تقویت شود و برای اجرای برنامه های فرهنگی در دانشگاهها برنامه ریزی های موثر و عملیاتی انجام شود.

استاندار سمنان نیز در این نشست با بیان اینکه یکی از محورهای اصلی و عملیاتی بمنظور تحقق شعار سال ، دانشگاهها و مراکز رشد و فناوری هستند گفت : باید در حوزه تولید دانش بنیان بصورت ویژه گام‌ برداشته و بمنظور اشتغال فارغ التحصیلان تلاش نماییم.‌

سید محمد رضا هاشمی گفت : دغدغه مطرح شده توسط روسای دانشگاههای استان ، بصورت ویژه در کمیسیون دانشجویی استان بررسی و پیگیری خواهد شد.‌

استاندار سمنان با بیان اینکه 45 درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی پس از فراغت از تحصیل بیکار هستند افزود :باید با استفاده از ظرفیت و حمایت از شرکتهای دانش بنیان در جهت اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی و مهارت آموزی آنان اقدام کرد ،ضمن اینکه رشته های تحصیلی مطابق با نیازهای استان تدوین شود .

مهندس هاشمی افزود : باید پایان نامه های دانشگاهها نیز در راستای رفع مشکلات و نیازهای استان تدوین شود

استاندار سمنان همچنین از اختصاص 438 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته به دانشگاههای استان در سفر ریاست جمهوری به استان سمنان خبر داد و گفت : تا کنون 150 میلیارد تومان آن به صورت 100 درصد تخصیص یافته است .

رئیس دانشگاه معین استان نیز  در این نشست گفت :این نشست به منظور بررسی نقش دانشگاه‌ها در تحقّق حداکثری شعار سال و همفکری در خصوص مسائل جاری دانشگاه‌ها و وضعیت کارگروه آموزشی، پژوهشی و فناوری استان برگزار شد

دکتر مسعود نصیری زرندی با بیان اینکه این نشست، نخستین نشست با حضور روسای دانشگاه و رؤسای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان است که برگزار شد افزود : در این نشست گزارشی از مسائل جاری دانشگاهها و وضعیت از سر گیری آموزش حضوری و مشکلات دانشگاهها مطرح و مقرر شد مشکلاتی از قبیل کمبود خوابگاهها و مشکلات سلف سرویس در کمیسیون دانشجویی مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ شود .

دکتر نصیری با بیان اینکه برنامه ریزی برای تحقق نامگذاری سال نیز از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بود افزود : ارتقای سطح پژوهشی دانشگاهها و شرکتهای دانش بنیان و نیز افزایش اعتبار در این زمینه نیز در این جلسه با حضور مسئولان ارشد استان مورد بررسی قرار گرفت .

رئیس دانشگاه سمنان اظهار داشت : در این جلسه همچنین در خصوص استفاده از ظرفیت دانشجویان در زمینه اجرای اردوهای جهادی بحث و تبادل نظر شد .

به گفته وی ؛ به منظور پیگیری و ادامه روند بررسی مشکلات دانشگاهها و تحقق نامگذاری سال مقررشد این جلسه به صورت مداوم برگزار شود .

رئیس دانشگاه سمنان یکی از مشکلات دانشگاهها را مشکلات مالی دانست و گفت : کمبود خوابگاه در همه دانشگاهها ار جمله در دانشگاه سمنان وجود دارد که باید تدابیر لازم برای حل این مشکل درترم تحصیلی آینده اندیشیده شود .

دکتر نصیری با بیان اینکه 88 درصد دانشجویان دانشگاه سمنان بعد از اعلام ستاد ملی کرونا مبنی بر از سرگیری آموزش حضوری در محیط دانشگاه حاضر شده اند خاطر نشان کرد : با فراهم سازی زمینه لازم بعد از دو سال کرونایی آموزش حضوری به 100 درصد می رسد .

حجت الاسلام کهساری رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان سمنان نیز در این نشست خدمت رسانی مناسب به مردم از سوی مسئولان را یادآور شد و گفت : ارتباط دانشگاه ها با بخش اجرایی کشور باعث شناسایی مشکلات این مراکز علمی و بررسی و رفع این مشکلات خواهد شد .

حجت الاسلام ذوالفقاری لقب مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه سمنان نیز در این نشست خواستار افزایش بودجه به منظور برنامه ریزی برای اجرای برنامه های فرهنگی برای دانشجویان شد .

همچنین در این نشست دکترسیف اله سعدالدین معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان نیز گزارشی از وضعیت کارگروه آموزشی ، پژوهشی و فناوری و نوآوری در استان ارائه کرد و گفت : اختصاص بخشی از بودجه تبصره 9 به حمایت مالی از پایان نامه ها و رساله های کارشناسی ارشد و  دکتری با موضوع نیازمندی های تحقیقاتی دستگاههای اجرایی و نیز اختصاص بخشی از بودجه این تبصره برای انجام فرصت های مطالعاتی اعضای هیات علمی در راستای اولویت تحقیقاتی دستگاههای اجرایی از جمله پیشنهادات  برای تقویت بخش پژوهش و فناوری و قرار دادهای پژوهشی است .

نادر مالکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان هم با اشاره به اختصاص اعتبار مطلوب در سفر ریاست جمهوری به دانشگاههای استان تاکید کرد : پروژه های پژوهشی پیشنهادی پژوهشگران باید مساله محور و کاربردی و در راستای حل مشکلات استان باشد و به تولید دانش بنیان و اشتغال آفرینی ختم شود .

بخشیان فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان سمنان نیز در این نشست با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری درخصوص توسعه اعزام گروه های جهادی و نیز گفتمان سازی این حرکت و خدمت رسانی گسترده به مردم گفت : می توان از ظرفیت های دانشگاهی استان در جهت تحقق این هدف استفاده و با شناسایی مناطق محروم و نیازمند از ظرفیت گروه های دانشجویی و اساتید برای خدمت رسانی به آنها استفاده کرد .

در این نشست دکتر قدس و دکتر شیبانی روسای دانشگاه های علوم پزشکی سمنان و شاهرود نیز بر تکمیل واکسیناسیون کرونا با توجه به از سر گیری آموزش حضوری دانشگاه ها تاکید کردند .

همچنین در این نشست روسای دانشگاههای استان مسائل و مشکلات خود را پیرامون مسائل مختلف از جمله  ازسر گیری آموزش حضوری دانشگاه ها مطرح کردند .

کلمات کلیدی

تصاویر

فیلم ها

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *