ديداراعضاء شوراي هم انديشي اساتید و نخبگان دانشگاه سمنان با نماینده مردم در مجلس

ديدار صميمي اعضاء شوراي هم انديشي استادان و نخبگان دانشگاه سمنان با دكتر عباس گلرو، نماينده مردم شهرستانهاي سمنان، مهديشهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي پيرامون همكاري دانشگاه با صنعت و جامعه برگزار شد.

 در اين ديدار نماینده مردم شهرستانهای سمنان ، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توجه ويژه مقام معظم رهبري به دو مقوله ي فرهنگ و اقتصاد بر سرلوحه قرار دادن اين دو موضوع از سوی  مسئولان و دست اندركاران استان تاکید کرد .
دکتر عباس گلرو افزود :  با توجه به پتانسيل بالاي دانشگاه سمنان به عنوان دانشگاه مادر استان، مقرر شده است كه در ذيل كارگروههاي مشورتي از نقطه نظرات كارشناسي اساتيد اين دانشگاه استفاده بهينه شود.
وی  با تاكيد بر اينكه دانشگاه نبايد به صورت جزيره اي مجزا و به دور از جامعه و مردم عمل نمايد اضافه کرد : با افتتاح پارك اقتصاد ديجيتال و تقويت شركتهاي دانش بنيان پارك علم و فناوري دانشگاه سمنان، زمينه ي مشاركت دانشجويان، اساتيد و صاحبنظران در بهبود اقتصاد استان بيش از پيش فراهم خواهد شد.
نماینده مردم شهرستانهای سمنان ، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی همچنين با بيان رويكرد هوشمندسازي در حوزه هاي مديريت، خدمات و مصرف شهرستان، از به كارگيري پتانسيل اساتيد دانشگاه سمنان در زمینه های هوشمندسازي و پيشنهادهاي تصميم ساز و ناب اساتيد دانشگاه سمنان در زمينه هاي ملي و منطقه اي ، جهت برون رفت از مشكلات اقتصادي كشور استقبال کرد .
در بخش ديگري از اين ديدار، مسئول دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري و رئيس شوراي هم انديشي استادان و نخبگان دانشگاه سمنان ضمن تشريح اهداف این شورا  گفت: در كنار اهداف و كاركرد داخلي و درون دانشگاهي،  تصميم سازي براي سطوح مختلف مديريت كشور با استفاده از پتانسيل كارشناسي اساتيد دانشگاه سمنان از اهداف برون دانشگاهي اين شورا است .
 حجت الاسلام حسين ذوالفقاري لقب افزود : محور اصلي تشكيل جلسات هم انديشي استادان و نخبگان دانشگاه سمنان در راستای نقطه نظرات مقام معظم رهبري در بيانيه ي گام دوم انقلاب  و ارائه راهكار در جهت حل مسائل و مشكلات روز جامعه است .
در ادامه ي اين جلسه، دبير هم انديشي استادان و نخبگان دانشگاه سمنان با بيان محورهاي شش گانه مباحث جلسات هم انديشي در دانشگاه سمنان، در كنار برگزاري كارگاههاي دانش افزائي و طرح ضيافت انديشه، گفت : در راستاي دستيابي به اهداف دانشگاه كارآفرين، تعامل سازنده بين دانشگاه، جامعه و صنعت و همكاري مسئولان برای برون رفت از مشكلات موجود از اهمیت ویژه ای برخوردار است كه در اين راستا، اساتيد دانشگاه سمنان آماده ورود به حل مسائل جاري استان و شهرستان هستند .
دكتر مجيد قلهكي ، علوم اقتصادي و اجتماعي، علوم تربيتي و روانشناختي، آينده پژوهي آموزش عالي، فرهنگ و هنر، فضاي مجازي و علوم سياسي را شش محور اصلي مصوب شوراي هم انديشي استادان و نخبگان دانشگاه سمنان برشمرد و خاطر نشان کرد : در اين راستا، اساتید دانشگاه سمنان آماده ورود برای  حل مسائلی همچون  ICT  ، تامين آب استان، مسائل و مشكلات روانشناختي و تربيتي، توسعه ي اقتصاد استان و استفاده از پتانسيل دفتر حل مساله ي صنعت (به عنوان برخي از موضوعات پيشنهادي اين شورا)  هستند .

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *