حجت الاسلام راجی:

جهاد تبیین تنها مربوط به موضوعات سیاسی نیست و شبهات اعتقادی را در بر می‌گیرد| فیلم

حجت الاسلام راجی: یکی از ابعاد مهم جهاد؛ جهاد تبیین است و اگر جهاد تبیین انجام نشود بقیه اثرات جهاد از بین می‌رود.

ه گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام راجی در گردهمایی هیئت‌ های دانشجویی سراسر کشور گفت: در این برنامه گفت: یکی از ابعاد مهم جهاد؛ جهاد تبیین است و اگر جهاد تبیین انجام نشود بقیه اثرات جهاد از بین می‌رود و این جهاد یک جهاد ریشه‌ای است و جهاد تبیین یعنی اینکه ما فکر افراد را درست کنیم و نسبت به شبهات پاسخگو باشیم.

وی در ادامه افزود: جهاد تبیین یکی از وظایف ماست که باید آن را انجام دهیم و این را هم بدانید که جهاد تبیین فقط به امور سیاسی مربوط نمی‌شود و موضوعات اعتقادی را هم در بر می‌گیرد.

مولف کتاب صعود چهل ساله گفت: امروز چه چیزی است که مردم را از دین خارج می کند؟ و به نظر شما شبهات به مردم درمورد چه موضوعاتی هست؟ آیا غیر از این است که شبهات پیرامون انقلاب اسلامی است و دشمن می‌داند که اگر کسی انقلاب اسلامی را مورد هدف قرار دهد هیچ چیز از اسلام باقی نمی ماند و این موضوع مهم در وصیت حاج قاسم سلیمانی هم آمده است و ما باید بدانیم که حتی شبهات اعتقادی با رویکرد انقلاب اسلامی امروزه مطرح می‌شود.

وی در ادامه عنوان کرد: بنده در بخش حلقات معرفتی حرم رضوی بررسی کردم و دیدم که بیشترین سوالاتی که در این حلقه های معرفتی مطرح می‌شود سوالات سیاسی است که در حوزه‌های اعتقادی مطرح می‌شود و اینجاست که نقش جهاد تبیین پررنگ می‌شود و رهبر انقلاب در جمع هیئت‌های دانشجویی این مطالبه را مطرح کردند.

حجت الاسلام راجی گفت: امروزه دشمن دارد مردم را نسبت به انقلاب اسلامی ناامید می‌کند و مهمترین جهاد ما مقابله با این است و ما باید در ارتباط با چالش‌های ذهنی مردم جهاد تبیین را انجام دهیم.

وی در پایان به شرح کوتاهی از کتاب گام تمدن ساز که درباره بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است پرداخت.

کلمات کلیدی

فیلم ها

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *