به همت دفتر نشر معارف صورت گرفت:

تاریخ معاصر از نگاه مقام معظم رهبری

کتاب تاریخ معاصر از نگاه مقام معظم رهبری گزیده هایی از روایت ها و تحلیل های رهبر انقلاب اسلامی آیت الله خامنه ای است که بر محور معرفی تاریخ معاصر ایران گرد آمده است.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، کتاب تاریخ معاصر از نگاه مقام معظم رهبری گزیده ای از روایت ها و تحلیل های رهبر عالیقدر انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه ای حول محور تاریخ معاصر ایران است که توسط جناب آقای احسان بابایی گردآوری و تنطیم شده است.

نگاه به تاریخ معاصر از منظر مقام معظم رهبری، از این جهت پر اهمیت است که ایشان، هم از یک سو به واسطه مطالعات گسترده، آشنای کامل تاریخ معاصر است و هم به علت نقش آفرینی گسترده در متن انقلاب اسلامی و نظام برآمده از آن، حاضر و ناظر صحنه های تاریخ انقلاب بوده است. خوانندگان در ضمن فصل های سیزده گانه این اثر، با شرایط نامطلوب رسوب کرده در جامعه ایرانی آشنا می شود، مقاطع مهم گذشته را مرور می کند و پیشگامان و دشواری های مسیر رهایی را می شناسد. این اثر نقش محوری و بی بدیل امام خمینی(ره) در انقلاب اسلامی را یادآوری و مهم ترین رخدادهای پس از پیروزی انقلاب را بیان می کند.

این کتاب در ۱۳ فصل با عناوینی همچون «در غیاب مردم»، «وابستگی»، «عقب ماندگی»، «نابسامانی فرهنگی»، «نهضت مشروطه»، «نهضت ملی شدن صنعت نفت»، «فصل مبارزه»، «جایگاه تاریخی امام خمینی» و ... به نگارش در آمده است.

علاقمندان جهت تهیه کتاب تاریخ معاصر از نگاه مقام معظم رهبری به آدرس سایت دفتر نشر معارف به نشانی https://nashremaaref.ir/product/441300/ مراجعه نمایند.

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *