پیوندها

 

 

 

 

 

 

 

اخبار مهم
  • بیانات در مراسم اعطای حکم تنفیذ ریاست جمهوری به حجّت‌الاسلام حسن روحانی
    سه مطالبه مهم رهبر انقلاب از دولت دوازدهم ١- پرداختن به مشكلات اقتصادي و معيشت مردم ٢- تعامل گسترده با دنيا ٣- صلابت و قدرت در برابر هر سلطه طلبي

  • داستانِ پیشرفت ایرانی
    همه باید بدانند میتوان این راه را به سمت اهداف جامعه‌ی اسلامی با شیوه‌ی انقلابی حرکت کرد و آن‌وقت، پیشرفت قطعی است؛ و میتوان به شیوه‌ی دیگری حرکت کرد و آن‌وقت سرنوشت، سرنوشت رقّت‌آوری خواهد بود. امام تعبیر رایجی داشتند، مکرّر در مواردی میگفتند: «اسلام سیلی خواهد خورد». اگر راه را ...

  • پذيرفته شدگان عتبات بدانند:
    نكاتي جهت تهيه مدارك و زمانبندي تحويل مدارك و...

بیانات در مراسم اعطای حکم تنفیذ ریاست جمهوری به حجّت‌الاسلام حسن روحانی
سه مطالبه مهم رهبر انقلاب از دولت دوازدهم ١- پرداختن به مشكلات اقتصادي و معيشت مردم ٢- تعامل گسترده با دنيا ٣- صلابت و قدرت در برابر هر سلطه طلبي
چرا رهبر انقلاب تنها راه تأمین «منافع ملّی» را تعریف آن براساس«هویت ملّی» می‌دانند؟
داستانِ پیشرفت ایرانی
همه باید بدانند میتوان این راه را به سمت اهداف جامعه‌ی اسلامی با شیوه‌ی انقلابی حرکت کرد و آن‌وقت، پیشرفت قطعی است؛ و میتوان به شیوه‌ی دیگری حرکت کرد و آن‌وقت سرنوشت، سرنوشت رقّت‌آوری خواهد بود. امام تعبیر رایجی داشتند، مکرّر در مواردی میگفتند: «اسلام سیلی خواهد خورد». اگر راه را ...
پذيرفته شدگان عتبات بدانند:
نكاتي جهت تهيه مدارك و زمانبندي تحويل مدارك و...
گزارشی از نشست بررسی سند توسعه‌ی ۲۰۳۰ در مؤسسه پژوهشی- فرهنگی انقلاب اسلامی
نفوذ به کشورها با شعارهای زیبا
ما در نظام اقتصادی، بانکی و پولی جهان با سازمانی به ظاهر مردم نهاد به نام FATF مواجه هستیم که به نحوی حکمرانی جهانی را به شیوه‌ای نرم در جهان پیاده سازد. یا با کنوانسیون‌هایی مانند «برن» یا پیمان «کیوتو»، آینده‌ی اقتصادی برای کشورهایی مثل ایران که به دنبال استقلال است، پیچیده و مسئله‌زا خواهد شد.
دیدار رئیس و مسئولان قوه قضائیه با رهبر انقلاب
وه‌ی قضائیه باید پرچمدار حقوق عمومی در جامعه شود و در هر زمینه‌ای که لازم بود، از حقوق مردم با قدرت دفاع، و با متخلفان و قانون‌شکنان مقابله کند.
برخی مکرراً می‌گویند بعضی اصول قانون اساسی معطل مانده است، اما گویا آن‌ها، اصل هشتم قانون اساسی را که مربوط به امر به معروف و نهی از منکر است، جزء اصول قانون اساسی نمی‌دانند و به این امر واجب توجه نمی‌کنند.
خطبه‌های نماز عید فطر
حمایت صریح دنیای اسلام از مردم یمن، بحرین و کشمیر
دنیای اسلام باید به‌طور صریح از مردم یمن حمایت کند و از ظالمان و ستمگرانی که به این مردم -در روز ماه رمضان، در ماه مبارک- آن‌گونه تهاجمهایی انجام میدهند، اظهار برائت و بیزاری بکند، از مردم حمایت بکند؛ از مردم بحرین و مردم کشمیر همین‌جور.
در مصلای امام خمینی (رحمه‌الله)
مسئله اشتغال جوانان باید با جدیت دنبال شود
امیدواریم ان‌شاءالله هرچه زودتر دولت جدید تشکیل بشود و کارهای لازمِ برای کشور را هرچه زودتر شروع کنند. کارهای بزرگی در پیش است که بایستی انجام بگیرد [توسّط] مسئولین کشور به کمک مردم؛ کار برای تولید داخلی، کار برای اشتغال جوانان که جزو مسائل مهمّ ما است و ما امسال را سال تولید ملّی و سال اشتغال اعلام کردیم؛ باید این کارها با جدّیّت ان‌شاءالله دنبال بشود.
آغاز ثبت نام عتبات دانشگاهيان
آغاز ثبت نام عتبات دانشگاهيان از تاريخ ١٠ تير در سايت لبيك
بیانات در دیدار جمعی از استادان، نخبگان و پژوهشگران دانشگاه‌ها
امروز دفاع از فلسطین، دفاع از حقیقت است؛ حقیقتی بسیار گسترده‌تر از مسئله‌ی فلسطین. امروز مبارزه‌ی با رژیم صهیونیستی مبارزه با استکبار است
امروز دفاع از فلسطین، دفاع از حقیقت است؛ حقیقتی بسیار گسترده‌تر از مسئله‌ی فلسطین. امروز مبارزه‌ی با رژیم صهیونیستی مبارزه با استکبار است، مبارزه با نظام سلطه است. همچنان‌که می‌بینید شما که علیه رژیم صهیونیستی حرف میزنید، آن مسئول و سیاستمدار آمریکایی، احساس دشمنی و خصومت با شما میکند؛ احساس میکند که به او ضربه زده‌اید؛ واقع قضیّه هم همین است.
بیانات در دیدار خانواده‌های شهدای مرزبان و مدافع حرم
همه باید خود را زیر بار منت شهیدان بدانند
همه باید خود را زیر بار منت شهیدان بدانند یعنی زیر بار آن پدری که راضی می شود پسرش برود
این‌ها ملت ایران را نشناختند؛ این را همه بدانند، دشمنان، دوستان بااخلاص و دوستانی که گاهی دلشان میلرزد: جمهوری اسلامی مستحکم ایستاده است، آن‌ها نمی‌توانند به ما سیلی بزنند، ما به آن‌ها سیلی خواهیم زد.
هزینه‌های سازش، فرصت‌های چالش
تامین منافع ملی باید ملاک تصمیم گیری مسئولان باشد منافع ملی آن وقتی واقعا منافع ملی هستند که با هویت ملی و انقلابی ملت ایران در تضاد نباشد.
توصیه‌های رهبر انقلاب درباره فرهنگ صدقه و رسیدگی به محرومین
چهار روایت از تجربه هزینه سازش
امّا اینکه اینها بتوانند انقلاب را از خطّ خود منحرف کنند و کشور را در فرهنگ غربی غرق کنند، بدانید که قطعاً چنین چیزی اتّفاق نخواهد افتاد.
تلاش جدّی و همه‌جانبه برای غلبه دادن گفتمان انقلاب در دانشگاه. نگویید در دانشگاه دیگر نمیشود کاری کرد؛ شنفتم این را که بعضی‌ها میگویند که «آقا، دیگر در دانشگاه نمیشود کاری کرد»؛ نه آقا، در دانشگاه خیلی میشود کار کرد، اتّفاقاً در دانشگاه باید کار کرد. چه کسی باید در دانشگاه کار بکند؟ شما. شما تشکّلها هستید که در دانشگاه باید کار بکنید.
ملت ایران، متحد و با عزم راسخ به پیش خواهد رفت
غیر قابل کتمان!
در راه ایمان قوی باشید، صریح باشید، ثابت قدم باشید. بنده اصرار دارم که در زمینه ذکر مبانی اسلامی، آحاد ملت ایران و مسئولین کشور صریح باشند. صراحت لازم است.

لینک های مفید

شنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٦
اوقات شرعی
سایت مراجع
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 60494
 بازدید امروز : 31
 کل بازدید : 195800
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.51